Dzisiejszy outsourcing IT – popularne rozwiązania

Outsourcing IT to coraz częściej spotykane rozwiązanie, jakie jest stosowane w wielu branżach naszej gospodarki i niekoniecznie związanych wyłącznie z informatyką oraz finansami. Proces ten polega na przejmowaniu i zarządzaniu zasobami firmy w obszarze IT. Dzięki temu można koncentrować swą pracę na innych aspektach, kiedy to jednocześnie wszelkie usługi informatyczne są znacznie ulepszane i podnoszone do najwyższej jakości.

outsourcing itOutsourcing IT na samym początku musi zostać doskonale zaplanowany. Każda firma wiąże się z innymi zasobami i procesami, a także klienci korzystający z takich rozwiązań mogą mieć różne oczekiwania. Dlatego na rynku można spotkać się z co najmniej kilkoma najpopularniejszymi rozwiązaniami, jakie stosowane są w tej branży. Oto kilka z nich.

Zdalne zarządzanie – jest to usługa, która polega na administrowaniu oraz monitorowaniu całej infrastruktury IT Klienta w kilku ważnych obszarach, jak wewnętrzne serwery, urządzenia sieciowe, biblioteki i inne systemy backupu, a także w centralach telefonicznych, czy też firewallach. Usługi zdalnego zarządzania są niezwykle pomocne, gdyż zapewniają obsługę infrastruktury przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Są one najczęściej zarządzane z Network Operations Center znajdującego się w siedzibie firmy zarządzającej obsługą IT.

Kompleksowa usługa IT – jest to kolejna usługa, jaka jest najchętniej wybierana przez właścicieli firm. Dzięki niej można przekazać część lub całość działań wybranej firmie zajmującej się taką usługą. Firma w takim momencie podejmie się zarządzania infrastrukturą serwerową i sieciową, wszelkimi dostępnymi bazami danych oraz aplikacjami, czy też wsparciem użytkowników. Jeśli postawi się dodatkowo na korzystanie z zewnętrznych serwerów, to będzie to okazja na obniżenie kosztów.

Obsługa użytkowników – obsługa klientów polega na zastosowaniu aplikacji Service Desk oraz Service Manager, za pomocą których można zgłaszać w każdej chwili wszelkie uwagi i zadania, a także prowadzona jest kompleksowa obsługa klientów.

Zarządzanie stanowiskami pracy – polega ona na kompleksowym zarządzaniem stacji roboczych oraz centrali telefonicznych. Firma obsługująca ten obszar może zajmować się obsługą urządzeń w firmie lub tez może dostarczyć własnych, które są wynajmowane na użytek klienta.